top of page

Jak používat aplikaci

Přihlášení

Řidič se přihlašuje kombinací emailu a hesla.

Novému řidiči přijde do emailu odkaz na vytvoření hesla poté, co mu dopravce vytvoří profil v dispečerské aplikaci. Po kliknutí na odkaz v emailu dvakrát napíše své nové heslo a poté se již může přihlásit do mobilní aplikace.

Výměna auta

V případě, že je potřeba uprostřed směny vyměnit auto, je nutné, aby to dispečink dopravce nebo dispečink Bezba zadal do systému. Poté budete mít v aplikaci modré tlačítko ZMĚNA VOZIDLA. Poté co přesednete do nového auta, tlačítko stiskněte a potvrďte. Od té chvíle se počítají ujeté kilometry z nového auta.

Zahájení směny

Po přihlášení se zobrazí seznam jízd.

Prvním úkonem je zahájení směny tlačítkem ZAHÁJIT SMĚNU, které se zobrazí nad seznamem jízd. Směnu zahajuji hned jak nastartuji auto. Od té chvíle se počítají ujeté kilometry.

Ukončení směny

Po odjetí všech naplánovaných jízd, když je již jisté, že daný den nedostanete žádné jízd, se s vozem vracíte na provozovnu nebo do místa bydliště. Po zaparkování vozidla stisknete tlačítko UKONČIT SMĚNU v dolní části seznamu jízd.

Tlačítko se stejnou funkcí se nachází i v profilu.

Je ještě něco nejasné?

Kontaktujte dispečink. Rádi pomůžeme.

Detail jízdy a nástup zákazníka

Po kliknutí na vybranou jízdu se zobrazí detail s více informacemi. Příjmení a jméno, nástupní a výstupní adresa.

Ve spodní části naleznete informace o zákaznících. Věk (kvůli ceně za přepravu), pomůcka zkratkou (C = chodící, M = mechanický vozík, E = elektrický vozík, K = zdravotní kočárek), tlačítko telefonu (po stisknutí a potvrzení hovoru se vytočí telefonní číslo zákazníka).

Nachází se zde také akční tlačítka pro každého zákazníka.

Ve chvíli, kdy mám jistotu, že se mnou zákazník jede, ideálně při nástupu, klikám tlačítko NÁSTUP. Od této doby se kilometry počítají jako jízda s daným zákazníkem.

Zákazník nedorazil nebo sdělil řidiči, že nejede

Pokud se zákazník nedostavil na nástup nebo sdělil, že nepojede, kliknu tlačítko NEDORAZIL. V takovém případě po stisknutí tlačítka volám na dispečink Bezba a sdělím tuto informaci (dispečink řeší, jestli zákazník nemá v daný den nějaké další jízdy ke zrušení).

Výstup zákazníka

Po stisknutí tlačítka NÁSTUP se zobrazí tlačítko VÝSTUP. Tlačítko stisknu ve chvíli, kdy zákazník vystoupil a dříve než jedu k dalšímu zákazníkovi.

Stisknutím šipky v levém horním rohu se vrátím do seznamu jízd. Zobrazení odjeté jízdy se během několika vteřin ztlumí a poznáte tak, že již byla  dokončena. Po dokončení již nejsou k dispozici u dané jízdy žádná tlačítka.

Odhlášení

V profilu, na který se dostanete přes tlačítko panáčka v levém horním rohu seznamu jízd, se nachází tlačítko ODHLÁSIT SE.

Pokud předáváte auto jinému řidiči, vždy se odhlaste.

bottom of page